Paykasa Nasıl Alınır?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılan kredi kartları her zaman için tedirginlik yaratmaktadır. Dolandırıcılar tarafından çok kolay bir şekilde kırılan şifrelere sahip olan kredi kartlarının ne derece güvenli olduğu tartışılmaktadır. Bu nedenle tereddüt yaşayan birçok kişinin internetten alışveriş yapmayı tercih etmediği de bilinmektedir. Kişisel birçok veriye sahip olan kredi kartlarının sanal ortamlarda kullanımı bu nedenle giderek azalmaktadır. Bunun alternatifi olarak öne çıkan ön ödemeli sisteme sahip kartlardan belki de en çok kullanılanı ise Paykasa Kart’tır.

Paykasa Nasıl Alınır?

Paykasa almak istiyorum diyen kişilerin öncelikle kaliteli ve güvenilir bir internet sitesi bulması gerekmektedir. Bazı dolandırıcılık olaylarından dolayı bu konuda dikkatli olunması gerekebilir. Euro cinsinden tutara sahip olarak satılan ön ödemeli bir sanal kart olan Paykasa, birçok internet sitesinde kullanılmaktadır. İnternet sitelerin üzerinden alınan Paykasa, hiçbir kişisel veriye ihtiyaç duymadan çalışmaktadır. Kişisel bir kart olmadığı içinde herhangi bir güvenlik sorununun yaşanması beklenmemektedir. Ayrıca sahip olduğu şifreleme yönteminin de kırılma ihtimali oldukça zayıftır. Ön ödemeli olmasından dolayı da yüksek tutarlarda borçlanma ihtimali de yoktur. Bu gibi özelliklerinden dolayı oldukça güvenli olduğu söylenebilir.

Paykasa Kart Kullanımı

Sahip olduğu 16 haneli şifre ile istenildiği gibi online alışveriş imkânı sunan Paykasa, aynı zamanda hız yönüyle de kredi kartlarından bir adım öndedir. Birkaç dakika içinde ürün alım işlemi gerçekleşmektedir. Ürünü alırken şifre dışında da hiçbir bilgi sorulmamaktadır. Kartın içinde bulunan tutarın bitmesiyle sahip olduğu şifre kullanımdan çıkmaktadır. Bu nedenle tek kullanımlık olan kartın bir önemi kalmamaktadır. Dolandırıcılar için pek cazip olmayan Paykasa, internet üzerinde alışveriş yapanlar için oldukça kullanışlıdır. Güven içinde alışverişleriniz de Paykasa kart kullanabilir ve dolandırılma ihtimalini de minimum riske indirebilirsiniz.

Paykasa Bozdurma Nedir?

Nakit olarak paraya ihtiyaç duyulması durumunda ise Paykasa bozdurma işlemi yapılabilir. Birçok internet sitesi aracılığı ile yapılan bu işlemde kartın içindeki tutar belirlenir. Kura göre hesaplanır. Kullanıcı tarafından istenen hesaba gönderilir. Bu işlem neticesinde kısa bir süre içinde kart içinde tutar nakit hale getirilmiş olmaktadır. Bu işlemi yapan site sayısı oldukça fazladır; ama güvenle alışveriş yapabileceğiniz site sayısı çok azdır. Bu yüzden iyi bir şekilde araştırılması Paykasa kullanıcılarının işine gelecektir.

Paykasa’nın Sistemi Nasıl İşler?

Üzerinde yazan 16 rakam ile internet üzerinde alışveriş için kullanıldığında paraya çevrilmektedir. Karta yüklenmiş olan miktar alışverişte tek ödeme şeklinde geçmektedir. Bu şekilde alışverişler yapılır. Almak istenilen Paykasa miktarı müşteri temsilcisine bildirilir. Ödenilmesi gereken fiyat havale yapılır. Aldığınız dekontun numarasını müşteri temsilcisine ilettiğinizde müşteri temsilcisi size ulaşarak pin kodunuzu söyleyecektir. Daha sonraki alışverişleriniz için müşteri temsilcileri pin kodunu uygun fiyatlara bozarlar. Söylenen ücret karşılığında kartınızın pin kodu bozdurulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir